Wrzesień 2019

iod@spnt.pl

W czasie wakacji sekretariat szkoły

jest czynny w godzinach

od 10.00 do 14.00

Najzdolniejsi uczniowie szczecińskich szkół 18 czerwca 2019r. zostali nagrodzeni przez Prezydenta Miasta. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się w programie nauczania. Aby je otrzymać, trzeba wykazać się znaczącymi sukcesami w konkursach przedmiotowych.

W tegorocznej edycji stypendiami edukacyjnymi w naszej szkole wyróżnieni zostali:

Czytaj więcej: Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin

Po dłuższej przerwie zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej MORSKIE WIEŚCI. Nowy zespół redakcyjny podjął się zadania systematycznego wydawania kolejnych numerów. Następny ukaże się już po wakacjach. Zachęcamy do lektury!

MORSKIE WIEŚCI_1.2019

W bieżącym roku szkolnym zapoczątkowano cykl rozgrywek piłki ręcznej dla dziewcząt i chłopców klas 4-5 ”Gamesport.pl” Handball Mini Liga. Wzięła w nim również udział nasza reprezentacja- dziewcząt z klasy 5 j. Turnieje eliminacyjne odbywały się w marcu i kwietniu w Szczecinie oraz Koszalinie. W fazie wstępnej nasze uczennice wygrały wszystkie spotkania i awansowały do ścisłego finału, który odbył się 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie. W pierwszym spotkaniu dziewczęta pokonały  1 bramką SP 17 Koszalin, a w meczu o 1 miejsce wygrały z drużyną SP 5 Koszalin 14: 11. Tytuł „najlepszej bramkarki rozgrywek” uzyskała nasza uczennica: Wiktoria Węczkowska.

Skład zwycięskiej drużyny:

Zuzanna Cabaj, Małgorzata Juszkiewicz, Aleksandra Falkiewicz, Gabriela Margol, Zofia Pawłowska, Natalia Hołownia, Karina Płotkowska, Natalia Polakowska, Oliwia Kręplewska, Zuzanna Rybińska, Wiktoria Węczkowska. Oiekunem zespołu jest p. Wioleta Bergiel

Na przełomie maja i czerwca 2019 roku dziewczęta klasy IV e wzięły udział w cyklu rozgrywek pod nazwą „Ręczna na Orliku”.
Do akcji w całej Polsce przystąpiło prawie osiem tysięcy dzieci z klas III i IV szkół podstawowych. W pierwszym etapie animatorzy pracujący na orlikach w cyklu turniejów wyłaniali najlepsze zespoły na swoich obiektach. Do drugiego etapu, który zakończył się 4 czerwca i miał na celu wyłonienie mistrzów wojewódzkich, przystąpiło 2560 dzieciaków. Bez względu na wynik sportowy, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły nagrodzone zostały pucharami.
Uczennice naszej szkoły przebrnęły pomyślnie przez etap eliminacyjny w Szczecinie, wygrały etap wojewódzki w Barlinku i uzyskały awans do finału ogólnopolskiego.

Czytaj więcej: „Ręczna na Orliku”