Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dzisiaj 536

Wczoraj 637

Miesiąc 20009

Wszystkie 254424

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna, zapraszają na intensywny tydzień z książką. od 4 do 8 czerwca. 

4 czerwca zapraszamy uczniów klas O - III  na aulę na spotkanie z książką Renaty Piątkowskiej "Piegowate opowiadania", a uczniów klas IV - VI na "Baśniobór" Brandona Mulla. Spotkanie w cyklu "Audiobook to też książka".

5 czerwca od godz. 10.30 do 12.30 odbędzie się kiermasz przeczytanych książek. Prosimy o przynoszenie książek (do biblioteki), niech teraz ktoś inny pozna zawarte w nich treści. 

6 czerwca odbędzie się „Bitwa na czytanie”, dla klas I - VI. Czytanie fragmentu tego samego tekstu przez uczniów danego poziomu i ocena przez układanie książek będących głosami, od danej klasy (nie można głosować na swojego przedstawiciela). Uczeń który zdobędzie najwyższy stos książek otrzyma nagrodę od Samorządu Uczniowskiego i biblioteki. 

7 czerwca - Wystawa prac plastycznych ilustrujących  postaci z bajek, wierszy itp., połączona z quizem zgadnij skąd pochodzi dana ilustracja i kto jest jej autorem – sprawdź pod ilustracją (dostępna dla wszystkich uczniów w holu głównym szkoły).

 „Mole książkowe” – wewnątrzklasowy konkurs na rozpoznawanie przerabianych lektur lub znanych utworów, na bazie przygotowanych przez wychowawcę fragmentów. Zwycięzca otrzyma tytuł klasowego „Mola książkowego” i niespodziankę od Samorządu Uczniowskiego i Biblioteki Szkolnej.

8 czerwca - Działania wewnątrzklasowy „Czytamy rodzinnie” – prezentacja wspólnie przygotowanych, z rodzicami, w domu ilustracji do lektury oraz czytanie fragmentu książki przez dziecko na forum klasy (chętne klasy – przez cały tydzień). A może rodzice przeczytali by fragment ukochanej książki z dzieciństwa. 

Na spotkanie z literaturą dziecięcą i młodzieżową zapraszają: p. G. Pławska, p. G. Szałata, p. I. Krawcewicz, p. K. Karpina