Wszystkie 19014

Klasa Ie z wychowawcą, zapraszają uczniów klas I - III z wychowawcami, na aktywną wystawę "Tajemnica Mikołaja". Wystawę można odwiedzać od 18 grudnia do 21 grudnia, w czytelni szkoły, w godzinach pracy biblioteki. Dzieci będą mogły poznać zmysłem dotyku jakie tajemnice kryją prezenty od Mikołaja. Wystawa przygotowana przy współpracy z biblioteką szkolną, w celu rozwijania wyobraźni dzieci. Gorąco prosimy o delikatność, w badaniu :)

11 grudnia klasy I e i I b przygotowały spotkanie dla klas I - III, dotyczące bezpieczeństwa na przerwach. Uczniowie wysłuchali piosenek o bezpieczeństwie, obejrzeli wesołą inscenizację ze znakami bezpiecznej przerwy: zakaz hałasu, zakaz zabaw w toalecie, zakaz biegania, zakaz bicia się, zakaz gry w piłkę, zakaz biegania po schodach. Następnie odpowiadali na pytania w quizie wiedzy o zasad obowiązujących w szkole. Wszyscy otrzymali nagrody - znaki kolorowanki, zestaw zabaw na przerwy. Uczyliśmy się bezpiecznie ale wesoło poruszać po szkole. Najważniejsze jednak jest byśmy w szkole świetnie się bawili ale zawsze dbali o bezpieczeństwo swoje i innych.

13 grudnia odbyło się niezwykłe spotkanie pod tytułem "Higiena stóp". Uczniowie spotkali się z Brudną Stópką, która gardzi higieną i pokazywała nam skutki nie mycia nóg. Na szczęście po pogadance i prezentacji pani pielęgniarki Barbary Sileckiej i Samorządu Uczniowskiego, udało się przekonać Stópkę i od dziś Ona i licznie przybyłe dzieci znają zasady dbania o tą ważną część ciała. Teraz nazywa się Czysta Stópka. Wydarzenie to zainspirował Dzień Wesołego Kapciuszka. Korytarze wypełniły śmieszne nakrycia stóp, niebawem dostępne w galerii szkoły.

Samorząd Uczniowski

6 grudnia odbył się VI Bieg  Mikołajów, w SP nr 37. Pomysłodawczyni biegu p. Katarzyna Karpina, jak zwykle zaprosiła gościa specjalnego, zadbała o słodkie niespodzianki, ciepłą herbatę malinową po biegu. Mikołajką, była „Nauczycielka na medal” pani Irena Krawcewicz, która uzyskała w tym roku ten tytuł,  wśród wszystkich nauczycieli klas I – III, w Szczecinie. W biegu wzięło udział 167 uczniów klas I – III, każdy w czapce mikołajkowej. Po wesołej rozgrzewce, przebrana p. wice dyrektor Iwona Rybeńska startowała dzieci, które pokonały w dowolnym tempie jedno okrążenie boiska. Bieg odbywa się pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Samorząd Uczniowski

BIEG MIKOŁAJÓW

6 grudnia odbędzie się VI BIEG  MIKOŁAJÓW.

motto: „W zdrowym ciele zdrowy duch”

uczestnicy: każdy chętny uczeń klas I – III, ilość osób dowolna

termin: 06.12.2017 r., środa

godzina09.30

warunek: strój prawie dowolny, obowiązkowo odpowiednie obuwie i CZAPKA MIKOŁAJA, pisemna zgoda rodzica oddana wychowawcy.

miejsce: boisko szkolne

dystans: pełne okrążenie boiska

nagroda: słodka niespodzianka dla każdego, również dla biegnących opiekunów/nauczycieli

Przebieg: W zależności od zgłaszanej liczby chętnych dzieci będą dzielone na mniejsze grupy, po rozgrzewkę ruszamy, na mecie dzieci będą natychmiast nagradzane przez Mikołaja. Każdy uczestnik otrzyma kubek ciepłej herbaty oraz opiekę pani pielęgniarki.

W tym roku Mikołajką, będzie Nauczyciel na Medal pani Irena Krawcewicz, która uzyskała w tym roku, ten tytuł, w Szczecinie.

pomysłodawca biegu: Katarzyna Karpina