Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Dzisiaj 3

Wczoraj 245

Miesiąc 8200

Wszystkie 316055

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

" Jakże cudowne jest to, że nie musimy czekać ani chwili by zacząć naprawiać świat. "
                                                                                                                     -Anne Frank -

 

Święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem, a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Oryginalna nazwa święta brzmi Hello World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie dzień ten jest obchodzony w 180 krajach. 

 

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

  Pomyśl o kimś kto może czekać na Twoje ciepłe słowa, czuje się samotny, można:

- wysłać kartkę elektroniczną,

- zadzwonić i pogadać;

- wysłać esemesa z miłymi słowami,

- wydrukować jedną z wielu kartek z okazji tego święta lub namalować i podarować mamie, tacie, rodzeństwu, a może podrzucić pod drzwi sąsiada lub wrzucić do skrzynki.

 

Pamiętajcie też, że nadal zbieramy nakrętki, można je przynosić do szkoły i zostawiać w kartonach. Kajtuś czeka!

Owocnego Dnia Życzliwości 

Opiekunki SU: p. K. Karpina, p. U. Dąbrowska, p M. Włodarz