Wrzesień 2021

Zastępca
   Rafał Malujda

Procedury składania wniosków o przyznanie stypendiów i zasiłków szkolnych w roku szkolnym 2021/2022

1. Wnioski o stypendium szkolne wraz z załącznikami są dostępne od 1 września br. w portierni szkoły lub do pobrania ze strony Urzędu Miasta http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.aspStypendia Socjalne - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin

2. Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty 528,00 zł netto) do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia, a w szczególności gdy w rodzinie występuje:

• bezrobocie,
    • niepełnosprawność,
    • ciężka lub długotrwała choroba,
    • wielodzietność,
    • alkoholizm lub narkomania,
    • brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
    • gdy rodzina jest niepełna.

3. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy wrzucić w koszulce lub zaklejonej kopercie do urny, która zostanie wystawiona w szkole (przy portierni) – bezwzględnie do 15 września 2021 r .

4.  Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego. Zdarzenie losowe to zjawisko zewnętrzne w stosunku do uprawnionego, którego nie można było przewidzieć ani mu przeciwdziałać (np. klęska żywiołowa, śmierć lub choroba jednego z rodziców).

Zasiłek szkolny może być przyznany w przypadku:

• śmierci rodzica lub prawnego opiekuna
  • klęski żywiołowej
  • kradzieży z włamaniem
  • nagłej choroby w rodzinie ucznia
  • innych, szczególnych okoliczności

Wnioski o przyznanie zasiłku szkolnego składa się  w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

W przypadku wątpliwości, napotkanych problemów podczas wypełniania dokumentacji, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z pedagogiem lub psychologiem szkolnym. W indywidualnych przypadkach jest możliwy kontakt osobisty (z pedagogiem i psychologiem) po wcześniejszym ustaleniu terminu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ewelina Jeżewska