Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Dzisiaj 3

Wczoraj 166

Miesiąc 3532

Wszystkie 161693

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

13 maja 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Lucjana Rydla 6 w Szczecinie uczniowie szczecińskich szkół podstawowych rywalizowali  w eliminacjach miejskich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo oraz rowerem, a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorami Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym są Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Do udziału w eliminacjach miejskich w Szczecinie zgłosiło się 22 uczestników, którzy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo. Na początek każdy z uczestników otrzymał do rozwiązania testy zawierające pytania z zakresu obowiązujących zasad ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz właściwej reakcji na różne sytuacje na drodze. Uczniowie musieli wykazać się także znajomością budowy roweru i jego obowiązkowego wyposażenia. Choć pytania nie były najłatwiejsze, uczestnicy poradzili sobie całkiem nieźle.

Później przyszła kolej na sprawdzenie umiejętności praktycznych. Uczniowie pod okiem policjantów szczecińskiej drogówki oraz funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej poruszali się po miasteczku ruchu drogowego stosując się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Uczestnicy musieli także zmierzyć się zadaniami na rowerowym torze przeszkód – tą konkurencję sędziowali przedstawiciele szczecińskiego PZMot. Nie zabrakło także możliwości wykazania się posiadanymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jedną z konkurencji było zadanie polegające na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu na drodze.

W oczekiwaniu na kolejne konkurencje, każdy z uczestników turnieju mógł skorzystać z symulatora jazdy samochodem. Dzieci mogły usiąść za kierownicą i poczuć się jak podczas jazdy prawdziwym samochodem. Na uczestników i opiekunów czekała także pyszna grochówka i kiełbaska na gorąco.

Zwycięzcami w eliminacjach drużynowych w młodszej kategorii wiekowej okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 37 – II miejsce,

Pośród drużyn reprezentowanych przez starsze dzieci zwyciężyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 14, II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 23, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 65, a IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 37. Zwycięskie drużyny będą reprezentować Szczecin w finale Turnieju na szczeblu wojewódzkim.

W eliminacjach indywidualnych w i kategorii wiekowej zwyciężył reprezentant Szkoły Podstawowej nr 59, w  II kategorii wiekowej - I miejsce zajął reprezentant Szkoły Podstawowej nr 23.