Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dzisiaj 177

Wczoraj 250

Miesiąc 5014

Wszystkie 146592

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości ,, to piękna i szlachetna akcja, do której w bieżącym roku szkolnym włączyła się - jak co roku - nasza szkoła. Współpracujemy z Iskierką już wiele lat, współtworząc ją i wspierając w ramach propagowanych idei pomocowych, dla najbardziej potrzebujących członków naszej zachodniopomorskiej społeczności.

W miniony poniedziałek, 4 marca 2019 r. w Teatrze Współczesnym odbyło się podsumowanie akcji ,, Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości,,. Na galę rozdania ISKIER zapraszane są największe osobistości Szczecina – przedstawiciele władz miasta, gwiazdy muzyczne, sponsorzy, dyrektorzy szkół, szkolni koordynatorzy i zasłużeni młodzi wolontariusze. Obecnie nagroda ta jest uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę wolontariatu, pomimo że dotyczy głównie działań iskierkowych.

ISKRY - coroczne, renomowane nagrody, przyznawane są przez Akademię Iskierkową - zespół zaangażowanych w akcję nauczycieli i uczniów ZS nr 5. Laureatów nagród wybiera się spośród wstępnie nominowanych sponsorów, osób prywatnych oraz szkół, szczególnie zasłużonych w czasie danej edycji.

Nasza szkoła została podczas gali szczególnie wyróżniona! Zdobyliśmy Iskrę Mammona za największą zbiórkę funduszy spośród wszystkich szczecińskich szkół! To wielki sukces, który nie byłby możliwy bez wsparcia rodziców, dzieci oraz wszystkich zaangażowanych w iskierkowe działania nauczycieli! Dziękujemy!

 

Bieżący rok szkolny 2019/2019 to już 18 edycja akcji. Wspomnijmy…

W sobotę, 24 listopada 2018 r odbyła się inauguracja akcji ,,Iskierka Radości ,, w Galerii Kaskada. W uroczystym otwarciu uczestniczyły Władze Miasta, Dyrektorzy Szkół oraz Koordynatorzy akcji. Na scenie odbywały się występy artystyczne uczniów szczecińskich szkół oraz licytacje cennych przedmiotów. Dochód z licytacji zasilił iskierkowe fundusze. Z naszej szkoły można było obejrzeć występy zespołu Rytmix, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna naszej szkoły. Dzieci z Rytmixu zatańczyły swój taniec zbierając gromkie owacje.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy również zaangażować się w tę szlachetną akcję. W grudniu w ramach ,,Słodkich dni,, w naszej szkole pojawili się mali wolontariusze, którzy sprzedawali różnorakie smakowitości. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w przebieg akcji, a wraz z nimi również rodzice, którzy oprócz przygotowywania słodkości, aktywnie je sprzedawali w ramach utworzonej Kawiarenki w holu szkoły - jednym i drugim serdecznie dziękujemy! W ramach tejże sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 3580 złotych!!!

,,Dni ciepła rodzinnego ,,to między innymi pisanie listów do osób oczekujących kontaktu z drugim człowiekiem - samotnych, starszych i rówieśników… To także sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych, które w zamiarze trafić miały do wyczekujących ich członków rodzin.

,,Pachnące dni,, również okazały się bardzo bogate. Mamy nadzieję, że zapach wszystkich środków kosmetyczno - higienicznych wywoła uśmiech na wielu twarzach - bo przecież o to chodzi, by inny człowiek mógł się uśmiechnąć… Celem naszej akcji było zaktywizowanie uczniów szkoły do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Cel ten został w pełni osiągnięty, a wszystkim tym, którzy wsparli nas w działaniach serdecznie dziękujemy!

Szkolni koordynatorzy akcji SP 37

Ewa Ucińska i Renata Marczewska