Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj 28

Wczoraj 85

Miesiąc 2436

Wszystkie 157063

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje


Tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne w klasach i udział w jasełkach. W piątek, 21 grudnia 2018r., uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w tym niezwykłym spektaklu …

Akt I

Uczniowie klasy 2„a” oraz koło teatralne klas młodszych, prowadzone przez p. Elżbietę Piłat, wystawili wzruszające i widowiskowe jasełka. Dzieci doskonale poradziły sobie z pokazaniem historii narodzenia Jezusa i spisku Heroda. Umiejętnie i z wyczuciem pokazały walkę dobra ze złem wcielając się w role aniołów i diabełków. Przedstawienie wywołało duże emocje u przedszkolaków i uczniów, a wielu rodziców wzruszyło do łez.

Akt II

Uczniowie klas 4-6 w uroczystych strojach zasiedli za stołami i składali sobie życzenia. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas też jasełka w wykonaniu młodych aktorów. Historia narodzin Jezusa została wyreżyserowana przez p. Lidię Kołtek. Dzieci doskonale wcieliły się w role postaci. Nie zabrakło dowcipu i podniosłej aury. Spektakl przeplatały kolędy i pastorałki w wykonaniu uczestników Konkursów Piosenki Bożonarodzeniowej. Dzięki nim widzowie wzięli aktywny udział w przedstawieniu, gdyż wspólnie śpiewali znane utwory. Jasełka zostały nagrodzone gromkimi brawami, pochwałą Pana Dyrektora i życzeniami dla całej społeczności szkolnej.

Akt III

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w SP nr 37 przy ul. Nałkowskiej odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów. Wszyscy chcemy jednego. Chcemy być w przyszłości szczęśliwi. Tak po prostu. Na tym oparty był występ złożony z połączenia muzyki, teatru i tańca. Ukazaliśmy wiele EMOCJI, na których często opiera się świat, SZTUKĘ, bez której świat byłby ubogi i PRAWDĘ, która zawsze prędzej czy później zostanie wyniesiona na piedestał. Bazowaliśmy na twórczości Ludovico Einaudi, fragmencie Ewangelii wg św, Łukasza (Łk 2, 1-14) oraz kolędach. Jesteśmy dumni z tego, co zrobiliśmy. Wykonaliśmy to najlepiej, jak potrafiliśmy. Cała uroczystość przebiegła według założonego porządku. Radość z okazji Wesołej Nowiny została poniesiona dalej.

 

Elżbieta Piłat

Joanna Piskorowska

Karolina Matyjaszczyk